پسرتان سالم بالغ و مرد می شود یا ناسالم؟

دنیای مادر اولین دنیایی است که فرزند (چه دختر و چه پسر) با آن آشنا می شود و از آن تاثیر می پذیرد. یک مادر بر اساس کیفیت رابطه با پدر و مادر خود تاثیراتی بر روان و روند رشد فردی فرزندانش می گذارد. نوع نگاهی که زن به پدر خودش دارد در انتخاب همسر، انتظارات و توقعاتی که از رابطه زناشویی از همسرش دارد و در تصویری که او از مرد بودن و مردانگی و حتی پدری کردن در ذهن پسرش می سازد تاثیر عمیقی دارد. به طور مثال، اگر زن پدر خود را مردی مستبد و زورگو و فاقد احساس بداند یک کدام از واکنش های زیر را می تواند در روابط خود بروز دهد:
1. در کمال تعجب همه با فردی مانند پدرش ازدواج کند تا به باور ذهنی خود از این که "همه مردان مستبد و بی احساس اند" صحه گذارد. در صورتی که این زن صاحب فرزند پسر شود با گفتن مداوم این که "پدرت رو ببین چه اخلاقی داری، هر چی میشی مثل او نشو!" منجر به تنفر او از مردها شده و روند ورود او به دنیای مردان را مختل خواهد ساخت.
2. طبق قسمی که خورده با فردی ازدواج می کند که نقطه مقابل پدرش است. اگر همسرش یکی از ویژگی های پدرش را بروز دهد کاملا بهم میریزد و او را به شدت محکوم می کند. اگر صاحب فرزند پسر شود ممکن است از صمیمی شدن او با پدر خودش جلوگیری کند تا مبادا از او الگوبرداری کند و اگر یکی از خصوصیات یا رفتارهای پدرش را نشان دهد آنی سرکوبش می کند. تجربه چنین پسری از دنیای مردان ناقص و دارای سوگیری های آسیب زا خواهد شد.
3. بنا به باور خود که "مردان موجودات بدی هستند" از هرگونه ارتباط با مردان اجتناب کند و شاید برپاکننده یا همراه جنبش های ضد مردان شود. او حتی ممکن است معلم مدرسه پسرانه شود تا بتواند آنها را به شیوه ای متفاوت (برخلاف آنچه پدرش بود) تربیت کند یا حتی مشاوری شود که به والدین توصیه هایی آسیب زننده برای تربیت فرزند پسر دهد.
بنابراین بررسی رابطه با پدر و مادر به مادرانی که فرزند پسر دارند کمک می کند تا به گونه ای سالم تر به پرورش پسران خود بپردازند و در روند بلوغ آنان به عنوان یک مرد تا حد امکان خللی ایجاد نکنند و کارگاه18و19دی به زنان کمک می کند تا بتوانند عمیقا به بررسی این رابطه بپردازند

/ 1 نظر / 61 بازدید
تبادل لينک اتوماتيک و رايگان

سلام آيا دوست داريد بازديد وبلاگتون هر روز بالا برود؟ آيا مي خواهيد افراد زيادي هر روز به وبلاگ شما سر بزند؟ اگر اين طور است اين مطلب را تا انتها دنبال کنيد. ليستي ازبزرگترين و پر بازديد ترين سايت هاي تبادل لينک اتوماتيک براي افزايش بازديد سايت يا وبلاگ شما کاملا رايگان و تاثير گذار در افزايش بازديد.افراد زيادي وبلاگشون رو ثبت کردن. فقط کافيه با اين سايتها مراجعه کنيد ولينک خود را در آن به صورت کاملا رايگان و اتوماتيک ثبت کنيد. www.vatanlinks.ir www.mihanlinks.ir www.atlaslink.ir www.weblinke.ir