زنان چگونه نقشه بهشت موعود را اشتباه رد یابی کردند!

علاقه شدید به پیروی از الگوی ابر زن در دهه هشتاد میلادی به زنان جوان وعده می داد که"می توانند هرچیزی را داشته باشند"کار و حرفه خوب و پردرآمد،ازدواج عاشقانه،برابر،باثبات و زندگی مادرانه شادی بخش.بسیاری از زنان قهرمان امروز در واکنش به رمز و راز زنانه ای که مادران آنها در دهه پنجاه میلادی تحمل می کردند یا از آن لذت می بردند ،ابرزن شدند
از آنجا که مادران آنها امکان رقابت کردن در دنیای مردانه را نداشتند و قادر به انتخاب مابین بچه دار شدن یا بچه دار نشدن نیز نبودند ،ناچار به مردانی که زندگی آنها را تامین می کردندو فرزندانی که پرورش می دادند وابسته شدند. به دست آوردن قدرت در خانواده ،ناتوانی آنها در کسب قدرت دنیای"مردانه "بیرون را جبران می کرد. زنانی که نمی توانستند مهارتها و قابلیت های خود را در دنیای پاداش های مردانه به محک آزمون بگذارند به جایی می رسیدند که از شوهران ،پسران و دختران خود انتظارات غیر واقع بینانه ای داشتنه باشند. این زنان بدون توجه به احساسات دیگران ،آنها را کنترل می کردند ،فریب می دادند و سوء استفاده می کردند . به قول بتی فریدن در کتاب مرحله دوم کنترل و کمال طلبی از خانه و فرزندان،اصرار زن بر اینکه همیشه حق با اوست ،همه و همه از رفتارهای خاص این زنان و نتیجه تاثیرپذیری از تعصب مرد سالارانه است. چنین مادری توان بیان مستقیم احساس تنهایی،محرومیت و آسیب درونی خود را نداشت و تنها می توانست خشم خود را بروز دهد.دختر او را تماشا می کرد و می شنیدکه مادر می گوید:"کاری را که من کردم نکن"..."برای خودت کاری دست و پا کن"..."زندگی خودت را بکن"..."زن ها قدرت ندارند".."صبر کن شوهر کنی و بچه دار بشی تا بفهمی کی هستی" 
این پیام ها دختر را گیج می کرد. آیا مادر او زن بودن ،شوهر داشتن و پرورش فرزندان را دوست نداشت؟ آیا بچه دار شدن زندگی او را نابود می کند؟ آیا زن بودن وحشتناک است؟ 
ادامه مطلب
http://www.bonyadonline.ir/Marketing/DetailsNews.aspx?ID=482

/ 3 نظر / 59 بازدید
چت روم

سلام دوست عزيز تبريک ميگم وبلاگ خيلي قشنگي داري بخش چت روم سايت بزرگ گودگيم راه اندازي شده اگر شما هم دوست داريد در محيطي شاد با دوستان خود صحبت کنيد و يا دوستان جديد پيدا کنيد http://www.chat.goodgame.ir اگر از سايت خوشتون اومد خوشحال ميشم ما رو هم داخل بخش دوستانتون لينک کنيد تا عضو کوچکي از دوستان شما باشيم[گل]

یزداندوست

اگر قبول کنیم ابرزن مسیر را اشتباه رفته ، خب زنان دهه 50 هم از زندگیشان راضی نبودند... آیا رضایت با تعریفی همه پسند که در همه زمانها مقبول باشد وجود دارد؟ مثلاً ذر 2014 تعریفی از رضایت ارائه دهیم و انتظار پذیرش ان در 2080 را هم داشته باشیم ؟!!! از طرفی آیا اصلاٌ بهشتی فراگیر و قابل توصیه به همه وجود دارد که دنبال نقشه آن باشیم و نتیجه بگیریک هر کس آن مسیر را نرفته به خطا رفته است؟ یا فقط فکر و خیال وجود بهشت قدرت می دهد تا پیشرفت کنیم و جلو برویم وگرنه بهشتی وحود ندارد ، و بهشت قفط در فکر و درون ماست، که با ترسهایمان و اجازه دیگران زندگی نکنیم و پیرو کتاب قانون های غلط نباشیم ، چه زن دهه 50 و یا زن سال 2014 باشیم ؟؟

girl

رضایت نسخه ندارد همان گونه که خوشبختی ندارد و نخواهد داشت ! + خیلی چیزها ! فقط از درون است و بس ... + کاش بفهمید چه میگویم !