بازتاب کارگاه ازدواج؛رنج مقدس

مهدی مجرد است . او می‌گوید با خود دروغینی که در کلاس مطرح شده عمری را زندگی کرده است
به هر زنی می‌رسیده خود دروغین خود را بر اساس عقده‌هایش به نمایش می‌گذاشته و به همین خاطر نتوانسته ارتباط مطلوبی را در زندگی اش باکسی داشته باشد.او اکنون مساله خود را از مباحث کلاس دریافته و تصمیم دارد روی خود کار بیشتری کند و به خلا داشتن خانواده پایان دهد .

تاثیر از حد دانشجویان فراتر رفته بود تا جایی‌که فیلمبردار مراسم وقتی کار به پایان رسید می‌گوید من هر موقع به مراسم‌های اینچنینی می‌روم دوربین را می‌کارم و می‌روم ولی این‌بار اینگونه نیود و من در جلسه اول مجذوب بحث‌ها شدم و کارم فراموشم شد .

زن و شوهری که با هم به برنامه آمده بودند ازدواج ؛رنج مقدس را نامی شایسته برای کلاس می‌دانستند و گفتند اکنون ریشه بهمریختگی‌هایمان را بهتر می‌فهمیم . در جایی متوجه شدم گیرهایی که به همسرم تا الان می‌دادم مبتنی بر پیشنه خانوادگی‌ام بود و می‌توانم با عقلانی نمودن آن را تعدیل کنم

خانمی که در مباحث کلاس شرکت نموده بود موضوع سایه خانوادگی‌اش را برای داشتن رتبه و پول مطرح کرد و به این نکته اشاره کرد که چگونه ناخودآگاه او انتخابی را برایش رقم زد تا بداند که باید به زندگی خود بازگردد و پیاده سازی سایه‌ها در زندگیش ،او را از واقعیت زندگیش دور ساخته است .

کارگاه ازدواج ؛رنج مقدس روز پنج شنبه و جمعه 16 و17 مردادماه در باشگاه انقلاب برگزار شد


/ 4 نظر / 20 بازدید
آذربانو

دلم میخاد این کارگاه موفقیت آمیزو بهتون تبریک بگم[لبخند]

شاگرد قدیمی

" من مسئول رفتاری که دیگری بامن می کند نیستم آما مسئول رفتاری که من با او میکنم هستم .چون اولی انتخاب ما نیست اما مورد دوم قطعا انتخاب ماست " سخنی ...از مهندس شعبانعلی که بواسطه مصاحبه شما با ایشون آشنا و از برخی مطالب استفاده کردم . کلامی بود که امروز نیاز به شنیدنش داشتم . تشکر میکنم از شما و از ایشون . خدا را شاکرم که در مسیرم با اساتیدی آشنا میشوم که از هر یک یادگاری برای خود نگه میدارم . به امید هر چه بیشتر شدن معلمین و مدرسین عاشق تر .

شاگرد قدیمی

آ ما "نه "اما ".ببخشید لحجه تغییر مسیر داد به ترکی !

پریسا

سلام. یه انتقادی دارم. من کتاب ژرفای زن بودن رو از نمایشگاه کتاب خریدم. وقتی اومدم منزل دیدم صفحه هفت کتاب(هفت اصلی نه هفت مقدمه) که توش یه نمودار داره چاپ نشده. تماس گرفتم و دوستانتون در بنیاد یه کتاب دیگه برام فرستادن که از قضا اونم همین مشکل رو داشت که بعدا متوجه شدیم که همه کتابهای چاپ اول این مشکل رو داشتن. بعد از دوستانتون خواستم لطف کنن این یک صفحه رو حداقل رو سایت قرار بدن که مایی که چاپ اول رو گرفتیم بتونیم استفاده کنیم. متاسفانه بعد از چند ماه هنوز این اتفاق نیفتاده. ممنون میشم رسیدگی کنید