بهشت رابطه زن ومرد کجاست؟!

چه زمان ما واقعا با همسرمان واقعا محرم شده‌ایم . این سوالی است که علی‌الرغم بسیار دشوار بودن عده زیادی پاسخی سطحی به آن می‌دهند در این مطلب توضیح خواهم داد که محرم بودن به چه معناست......


.زمانی که به بلوغ حقیقی در رابطه میرسیم محرم شدن آغاز میشود.
.
.
.
در تئوری یونگ پرفسور کارل گوستاو یونگ هدف اصلی انسان در زندگی رسیدن به بهشت است (بهشت:جایی است که انسان از هرلحاظ احساس آرامش وامنیت میکند) و فردیت یافتگی(بیدار کردن توانهای درونی برای غلبه بر موانع ومحدودیتهای بیرونی) مهمترین وناب ترین مسیر برای رسیدن به بهشت است.
وخودشناسی(من چگونه من شدم؟ریشه احساس ها ورفتارهای من کجاست؟چرا زندگی مدام از اراده من بیرون میرود؟) مطمئن ترین راه برای رسیدن به فردیت یافتگی است.
وبرای خودشناسی حضور دیگری به شدت ضروریست.
چرا که وجود دیگری کمک میکند باورهای ما به جهان وخودمان از مرز نوک بینی ما فراتر رود وما از یک خودشیفتگی تنها کننده نجات پیدا کنیم و از سوی دیگر بتوانیم از طریق دیگری دنیای روان وروح وزندگی خود را گسترش دهیم.
واین گسترش تنها زمانی اتفاق می افتد که ما به جای دیدار بی محتوی دیگران اماده به ملاقات انها باشیم واین ملاقات شدن نیازمند ان است که در رابطه با شهامت وصداقت وپذیرندگی حضور داشته باشیم.
چرا که گاهی دررابطه اتفاقاتی رخ میدهد که ما به شدت ترس از شناخته شدن پیدا میکنیم . چون فکر میکنیم اگر آشکار وشناخته شویم دیگر خواستنی وجذاب ودوست داشتنی نخواهیم بود واین یعنی با کسی ازدواج کرده ایم ویا ارنباط نزدیک برقرا ر کرده ایم آما هنوز محرم نیستیم!
وکسانی که آماده سفر برای رسیدن به بهشت رابطه هستند میپذیرند که ارام ارام بر یار خود عریان شوند تا این عریانی بتواند مسیری برای شفا ونجات هردو از گذشته(عقده وسایه) ایجاد کند واین رابطه را به کمال مطلوب خود برساند. 
هرجا به اندازه کافی به امنیت وشهامت گشودن خود واعتراف به تاثیر گذشته(عقده وسایه ها) خود در برخوردهای امروزتان رسیدید ودرخواست کمک(توقع حل وحمل توسط دیگری نه) برای عبور کردید محرمیت اغاز شده است.
لطفا تا اداب برون ریزی را نیاموخته اید شتاب دار با طرف حاضر در رابطه به برون ریزی نپردازید تا آسیب نخورید وشکنجه نشوید ورابطه تان را ازدست ندهید.
به امید خدا 16 17 مردادمفصل تر در کارگاه ازدواج رنج مقدس(مناسب متاهلین ومجردها) به این مبحث خواهم پرداخت

/ 11 نظر / 32 بازدید
نمایش نظرات قبلی
زهرا تکه

با سلام لینک قابل دسترسی نیست.

یزداندوست

جالب بود ولی قطعاً بسیار سخته برای به محرم رسیدن هر دو باید پله های بلوغ و خود افشایی را بسیار نزدیک یکدیگر طی کنند تا به نتیجه برسد و هر دو خواهان آن باشند به نظرم کاری بس دشوار است باید بسیار خوش شانس باشیم که چنین همسفری در زندگی همراهمان باشد و ما نیز همراه او باشیم و طی مسیر کنیم در عمل خیلی بعید بع نظر می رسد ولی در تئوری بسیار زیباست

هاله

چه خوبه که اینجا هم غیر از فیس بوک مینویسید..

شیوا

سلام اقای رضایی... یه سوال داشتم... امکانش هست سیدی این جلسه روبعدابتونیم خریداری بکنیم؟؟؟ ماامکان حضورنداریم... راستی برای خریدکتب بنیادحتمابایدسفارش بدیم؟؟؟ توی شهرستانها مثل اصفهان نمایندگی ندارید؟؟؟؟

شاگرد قدیمی

" آدمی برای آزادی بقیه آدمهای دیگه وایسته و آدمهای دیگه برای اسیر کردنش وایستن . اینکه یه آدمی حاضره برای آزادی من ، بمیره ولی من حاضرم برای اصالت خودم ، او را بکشم !!!" استاد بسیار زیبا بود دید شما به سید الشهدا . اللهم ارزقنا شفاعت الحسین یوم الورود و ثبت لنا اقدامنا ... موید باشید .

naghme

زیبا ترین تعریفی بود که از ادواج شنیدم همیشه به خودم میگفتم ازداوج چی داره که همه بهش تن میدند و بابتش سختی ها را تحمل میکنند میدونم خوبه اما چرا نه؟ من که تا حالا تو هیچکدوم از دوره هاتون نبودم می تونم ثبت نام کنم؟

محمدی

خانم نغمه من هم این سوال را پرسیدم و گفتند بلامانع است و ثبت نام کردم

آذربانو

چی؟؟؟هر چی تو فیس بوک مینویسید اینجا هم بذارید. من ندارم فیس بوک. یونیفورمشو اصن ندارم ک تو محیطش وارد شم.ن ک تو بازار نباشه خودمون نخاسیم. حالا اسم فیس بوک اوردیم نیان وبلاگتونو فیلتر کنن. هیچی بعید نیس . هیچی. دیدم ک میگم

شاگرد قدیمی

" ما کنار هم هستیم تا محرم هم باشیم نه حمال ارزوها وترسهای هم " این جمله هم راهگشا بود برایم ،به نوعی بیدارم کرد و هم به نوعی آزرده خاطرم کرد . بیدار شدم که چرا حالا اینقدر خسته ام علی رغم اینکه کار زیادی انجام نداده ام اینکه من به جای محرم شدن دیگران که بنظرم این یه لطف خداست که بتونی محرم یه بنده خدا باشی و کمک حال ... شده بودم یه پا حمال . نه تنهاحامل آرزوها و ترسهای خودم بلکه حمال ارزوها و ترسهای دیگران و حتی این اواخر در مواقعی با ترسهای دیگران زندگی کردم و ترسهای آنان را ترسهای خودم دیدم که این برایم ویران کننده بود و -به هیچ جا نرسیدم ... ( این گفته و جمله اخر تاج قربانی بود که بر سر داشتم تا بدینجا اما دیگر توان نگهداشتنش را ندارم و میخواهم آرام آرام با آن خدا حافظی کنم چون حس میکنم خلا یکباره آن نیز خود ماجرا خلق میکند .و اینکه مخواهم جای خودم رو پیدا کنم ...

shirin

با ما تبادل لينك كنيد و آمار بازديد سايتتان را افزايش دهيد كافي است در سامانه تبادل لينك Eadver ثبت نام كنيد شبكه بزرگ تجاري Eadver با هزاران بازديد در روز ، مكان مناسبي است براي اينكه سايت يا وبلاگ شما هم ديده شود و بازديد بيشتري داشته باشد. لينك ثبت نام : http://www.eadver.com/exchangelink.aspx