من چگونه من شدم؟من شکوفا میشوم یا مضطرب ومخرب پیش میروم؟شماره 1

بخش اصلی تحول دنیای جدید
.
در دنیای جدیدی که ما در ان زندگی میکنیم مهمترین دستاوردش از نطر من این است که به ما می گوید اگر دیدگاهت را عوض کنی میتونی روی زندگیت هم تاثیراتی را ایجاد کنید.
اما آنچه این تغییر را برای عده ای سخت میکند این است که نمیدانیم روند این تغییر دقیقا چگونه است چون ما اصلا متوجه شکل دار بودن دیدگاه خود نیستیم وباورمان نمیشود که دیدگاه من درروند تاریخ زیستنم با دیگران شکل گرفته است ودر این همجواریها قطعا بخشهایی از روان من به اندازه کافی توجه دیده وخوب قد کشیده است وبه احتمال قوی بخش هایی نیز از طرف محیز دچار غفلت ویا بی ارزشی قرار گرفته ودر روند پنهان یا ضد ارزش شده است ، بنابراین عده ای ازما که انرژی های درونیمان با محیط هم خوان تر بوده احساس بهتری به خود داریم وعده ای دیگر که اصلی ترین توانهای ما در تضاد با محیط قرار داشته دچار تردیدهای بزرگی نسبت به خود وزندگی هستیم وبرای ساده ترین تصمیم ها دچار بزرگترین تردید ها میشویم.

در این باره بیشتر مینویسم واحتمالا این نوشتار به 10 قسمت یا بیشتر خواهد رسید

/ 6 نظر / 17 بازدید
ملیسا

سلام وبلاگ جالبی دارین موفق باشید

لاله

سلا م استاد خيلى جالب بود ميشه در مورد روند تغيير بيشتر توضيح دهيد متشكرم

یزداندوست

بسیار بسیار جالب بود "...شکل دار بودن دیدگاه خود نیستیم وباورمان نمیشود که دیدگاه من درروند تاریخ زیستنم با دیگران شکل گرفته است..."

دقیقا همین الان همچین مشکلی برام پیش اومده یک ساعتم نمیشه و خیلی زود باید تصمیم بگیرم!! تو یه تصمیم خیلی ساده یه تردید خیلی بزرگ دارم و نمیدونم چیکار کنم !! بمونم یا برم بیام یاد بگیرم با اینکه دوست ندارم، یا شاید فکر می کنم که دوست ندارم !منو راضی میکنه یا از سر اجبار باید بیام؟! یعنی دارم جا میزنم یا...؟! به درد آیندم میخوره یا ... مسیرم تغیر بدم!! این همه تردید واسه یه کار کوچیک که حتی میدونی نمیخوای تا آخرش بمونی فقط تا مدتی ولی آیا همین یه مدت به درد آیندت میخوره یا باید ولش کنی !!!!! از کجا بفهمی باید کدوم مسیر بری که هم درست باشه هم راضیت کنه!!!

ناهيد

ممنون جواب سوالم كه دركارگاه ازدواج پيش آمده بود روگرفتم

مهری شریفی

سلام استاد بسیار سپاس گزارم از مطلبی که گذاشتید, من به این مسئله مبتلا هستم, یعنی دچار تردید های بزرگ نسبت به خود و زندگی هستم و برای ساده ترین تصمیم ها دچار تردید می شوم, اما نمی دونم دلیلش همین است که شما گفتید؟! مشتاقانه منتظر قسمت های بعدی این بخش هستم. اگر ممکن است در ادامه مطلب کمی بیشتر راجع به در تضاد بودن توانها با محیط توضیح دهید. متشکر از این که وقت و دانش خود را بی چشم داشت با ما شریک می شوید.[لبخند]