اعتماد به نفس ما کجا به گروگان گرفته شده است؟

در این کلیپ برای شما خواهم گفت:

اعتماد به نفس ما کجا به گروگان گرفته شده است؟ 
آیا شما وثیقه یا جنگجوی لازم را برای آزادی او دارید؟

گاهی دنبال چیزی میگردیم که آدرس آن را نداریم 
وقتی نوشته های شما را در زیر پست ها خواندم به این جمع بندی رسیدم که هر کدام به دلیلی در جایی اعتماد به خود را به گروگان گذاشته ایم و بعد از سالیان سال هم هنوز فکر می کنیم وثیقه و جنگجویی برای آزاد کردن آن نداریم. 
گروگانگیرها هم هویت های متفاوتی دارند: تحقیر در یک محیطی که قرار بود رشددهنده باشد، طردشدن از محیطی که قرار بود جذب کند، تمسخر در محیطی که اگر تشویق می شدیم رنگ همه چی تغییر می کرد، به دنیا آمده ای که هیچ کس منتظرش نبود!، نفهمیده شدن توسط محیطی که از کشف و فهمش به قدر خودش محدود بود! 
همه اینها به اضافه خیلی اتفاقات دیگه این قفل را به زندگی (شخصی، شغلی، خانوادگی، اجتماعی) ما میزنه و این قفل شدگی به شکل خجالتی بودن، ترس از ابراز وجود، ترس از اقدام، ترس از طرد شدن، ترس از شکست، ترس از دیده شدن و ده ها ترس دیگه بروز میکنه. 
تمام قوای خودم را متمرکز خواهم کرد تا در کارگاه 29 و 30 آبان ماه با موضوع اعتماد به نفس از طریق یک کار علمی، عملی، بازی و تحرک و تمرین، فضایی را ایجاد کنم که جهان درونتان به گونه ای گشوده شود که بتواند شروعی تازه برای فتوحات دنیای بیرون شما باشد. 
راه سخت است و سختی می تواند شیرین باشد به شرط آنکه فردای بهتری امید حرکت های امروزمان باشد.

/ 2 نظر / 57 بازدید
زیبا خانم

سلام جناب دکتر رضایی.ایام شهادت سالارشهیدان و یارانشان به شما ودوستانتون تسلیت عرض میکنم.خرسندم از اشنایی باوبلاگتون.انشاله بیشتر بتونم از مطالب و بحث های روانشناسی شما استفاده کنم.منتظر ادامه بحث درمورد اعتماد بنفس هستم.[گل]

`گاهی دنبال چیزی میگردیم که آدرس آن را نداریم` دقیقا دیشب داشتم با مامانم درباره ی همین دغدغه درد دل می کردم... اصن گیج گشتنشم!!! ما که در حال حاضر امکان کارگاه اومدنمون نیست رو هم بعدا در جریان بزارید شاید از گمشده مون یه سر نخی جستیم[گل]