هنوز  خیلی ها هستن که با این باور که ازدواج مسیر خوشبختی و بهروزی در زندگیه خود شونو فریب می دن و  ازدواج می کنن .

هنوز خیلی ها هستن که فکر می کنن با آموزش مهارتهای زندگی یا چیزی شبیه این، زندگی خودشونو برای همیشه بیمه می کنن.

هنوز خیلی ها هستن که به خاطر بچه ها و حرف مردم و هزار و یک دلیل دیگه زندگی سرشار از مصیبتی را ادامه می دن که هیچ جهتی را دنبال نمیکه و عاقبتش برای طرفین واضحه که ختم به جایی نمیشه ؟

هنوز خیلی ها هستن که از خواسته های خودشون می گذرن و اونها رو قربانی می کنن تا آب در دل همسرشون تکان نخوره تا اینطوری به دوام زندگیشون کمک کرده باشن ، حتی بعضی وقتا از خانواده ای که تو اون بدنیا اومدن هم می گذرن.

هنوز خیلی ها هستن که در دوران مجردیشون با خامی تموم  فکر میکنن من با عشق ازدواج می کنم و به هیچ وجه با هیچ مشکلی در زندگیم روبرو نمی شم، بهتره اینها یه سری به اون آدمهایی که قبلا با عشق ازدواج کردن بزنن !

جالب اینجاس که شاید همه اونایی که ازدواج کردن همه این حرفها را با پوست و گوشت و خون خودشون احساس کردن ولی همچنان دیگران رو توصیه به ازدواج می کنن ، برای بچه هاشون همسر انتخاب می کنن و این چرخه معیوب را ادامه می دن

خیلی از دوستها و فامیل ها و متخصصا به هر در می زنن تا به ضرب و زور نظریه ها و تجارب خودشون وصله ناجور ازدواج شما را به ضرب و زور نگه دارن و با گفتن تو یه ذره کوتاه بیا، می دونم مقصر نیستی و ... دائم شما رو تشویق می کنن تا حفظ زندگی کنین!

دوره سفر عشق، دوره ای بود، پر از حرفایی برای متاهلا که در درونشون فریاد می کنن اما از ترس بیرونیا این صدا رو خفه می کنن تا مبادا اتفاقی بیفته و زندگیشون بهم بریزه!

برای مجردا فرصتی بود تا از عشق ترجمه و تجربه ای دیگه پیدا کنن.

در کلاس سوال و جوابهای متعددی داشتیم تا دوستان شرکت کننده به عمق روابط زناشویی پی ببرند بعضی از سوالها را خدمتتان ارائه می کنم تا شما هم با تامل نسبت به آن اگه دوست داشتید پاسخ اونها را بدید .

تا حالا شده فکر کنیم خصیصه ای در کسی هست ولی در روند رابطهمتوجه بشوید اشتباه برداشت کرده ایم، در او نبوده است ؟!


  1. چی شد فکر کردیم هست؟
  2. چی شد فکر کردیم نیست؟
  3. از کجا فهمیدیم کدام درست بوده است؟
  4. چه چیز باعث شد ما ماهیت اصلی آن آدم را نبینیم؟

  بزودی در سایت بنیاد فرهنگ و زندگی مطالب بیشتری در این رابطه              تقدیمتان خواهد شد. منتظر باشید!