با توجه به سوالاتی که تحت عنوان تست سنجش انرژی های مردانه در وبلاگ مطرح گردید، تیپ های شخصیتی را به ترتیب شماره سوالات بررسی می کنیم.

 

 

 

1. تیپ اقتدار و قدرت:

این افراد تفکر شهودی و کل نگر دارند. نشستن با اقتدار و باسلطه دارند و جاه طلبند.

وجود هاله فرد مهم در هر فضایی که وارد می شوند را دارند و برخوردشان از جایگاه قدرت است. سرعت بالا در تصمیم گیری دارند و عالی هستند برای مشاغلی که سرعت در آن ها حرف اول را می زند (سازمان سرمایه گزاری). علاقمند به جذب کسانی که ذهن و انگیزه های او را می خوانند (فامیل، قوم)، سرکوب احساسات در روابط و فقر عاطفی از ضعف های این تیپ شخصیتی است.

2. تیپ عواطف عمیق و سرکش:

به شدت احساسی و دارای عمق عاطفی (پاسخ احساسی به جای رفتار عقلانی) . این تیپ آدم ها جاه طلبی لازم برای ارتقاء یافتن را ندارند و دستاوردهای روشنفکرانه برای آن ها بی معنی است .با کارهایی که با طبیعت و طبیعت انسانی سروکار دارند، به خوبی کنار می‌آید. خانواده مرکز زندگی عاطفی آنهاست. در صورت دوری از عزیزانشان تجربه افسردگی و تغییرات احساسی، به دلیل چسبندگی عاطفی شدیدی که دارند.

 

3. تیپ خلوت و معناگرایی

این دسته از آدم ها انزوا و گوشه نشینی را ترجیح می دهند. خجالتی ، جدی و تودار به نظر می‌آیند . به دنیا اهمیت زیادی نمی دهند و در درون خود به سر می برند و هنگامی که می خواهند تصمیمی جدید بگیرند با حس های جسمانی –نظیر دلپیچه، ضربان قلب، ندای درونی و ...- واکنش می دهند. تمایل دارند در مورد خودشان صحبت نکنند و به دیگران نیز کاری ندارند. دوست دارد اوقاتش را با خودش یا با یک دوست خیالی بگذراند. فیلم سازی ، روان‌شناسی عمقی ، فعالیت در رشته ادبیات، رسیدگی به افراد در حال موت، خداشناسی از دسته علاقمندی های این تیپ است.

 

سایر تیپ های شخصیتی را ساعت 17 روی وبلاگ خواهم گذاشت.

***

بنیاد فرهنگ زندگی در زمینه انرژی های مردانه محصولاتی متنوع نظیر دوره انواع مردان،کتاب انواع مردان وپکیج آموزشی انواع مردان را تولید کرده است.

در صورتی که مایل هستید می توانید از طریق سایت بنیاد اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.