ضمن تشکر از لطف همه دوستان، عزیزانی که مایل به تداوم ارتباط و دریافت خبرنامه ها، اطلاع از آخرین محصولات ارائه شده نظیر پکیج های صوتی و تصویری، کتب منتشره و کسب اطلاع از آخرین دوره ها، کارگاه ها و سمینارها هستند، نام خود را در بخش هدیه ویژه وارد نمایند.

***

درباره تست:

افرادی با انرژی مادری، مظهر زایش و پرورش و تغذیه روحی و جسمی دیگرانند، اما در صورتی که این انرژی خیلی بالا باشد، آسیب هایی نیز خواهد داشت که در ادامه گفته خواهد شد. ( این انرژی هم در زنان و هم در مردان وجود دارد.)

 

تست زیر تستی است که انرژی مادری را در شما می سنجد و به شما می گوید که این انرژی در شما به چه صورت زیست می شود.

***

نحوه نمره دادن به سوالات:

 

 

با توجه به این که هر سوال چقدر در مورد شما صدق می کند، نمره دهید.

٠% - عدد ٠ = اصلاً صدق نمی کند.

50 % - عدد ١ = تقریباً صدق می کند.

١٠٠% - عدد ٢کاملاً صدق می کند.

***

اما چند نکته!

عزیزانی که تست را می زنید، پاسخ به هر سوال باید سریع و بدون گذاشتن زمان زیاد باشد تا جواب به صورت ناخودآگاه و بدون پیش داوری داده شود. اگر متوجه معنای سوالی نشدید، آن سوال سوال شما نیست و صفر بدهید. همین طور سعی کنید کمتر از 2 استفاده کنید.

***

 

١. آیا خود را فردی از خودگذشته می دانید؟

2. آیا فرزندانتان را به گونه ای پرورش داده اید که در ساده ترین امور خانه و خانه داری به شما وابسته اند؟

3. آیا دست و دل باز هستید و آن چه را که دیگران دوست دارند به راحتی به آن ها می دهید؟

4. آیا برای خود سرگرمی و تفریح شخصی ندارید؟

5. آیا مراقبت از فرزندان خود و دیگران را با رضایت خاطر می پذیرید؟

6. آیا به گونه ای کارهای زندگی را پذیرفته اید که همسر و فرزندانتان بی مسئولیت شده اند؟

7. آیا به آشپزی برای خود و دیگران به عنوان کاری مهم و دارای ارزش علاقه دارید؟

8. آیا از این که در آینده فرزندانتان خانه را ترک کنند، غمگین می شوید؟

9. آیا در محیط کار از کلمات محبت آمیز و همدلی به جای امر و نهی به زیر دستان استفاده می کنید؟

10. آیا همواره از روی دادن اتفاقی ناگوار برای فرزندان یا نزدیکانتان هراس دارید؟

11. آیا از افراد حمایت عاطفی و روحی می کنید و هر کاری از دستتان برآید برایشان انجام می دهید؟

12. آیا فکر می کنید صلاح دیگران را شما بهتر می دانید و کارهای آن ها را شما انجام می دهید؟

13. آیا به کار کشاورزی و باغبانی علاقه دارید؟

14. آیا فکر می کنید بیش از دیگران می دانید و کارهای آن ها را شما انجام می دهید؟

15. آیا از تصویر شیر دادن به بچه لذت می برید؟

16. آیا از نه گفتن به نیاز دیگران احساس گناه می کنید؟

17. آیا اگر غذای پخته شده توسط شما با لذت صرف شود احساس خوبی می کنید؟

18. آیا می پندارید به خودی خود پذیرفته نیستید و همیشه باید خدمتگزار دیگران باشید؟

19. آیا همیشه خود را مادری نمونه می دانید که تنها آرزویش عاقبت به خیری فرزندان می باشد؟

20. آیا فقط زمانی که دیگران به شما نیاز داشته باشند، احساس ارزشمندی می کنید؟

***

پس از اتمام تست:

جمع نمرات مربوط به هر سوال را بزنیدو موضوع ایمیل را تست مادری بنویسید و آنرا به آدرس ایمیلم- info@BonyadOnline.ir - بفرستید.

پنجشنبه یک تحلیل اولیه روی وبلاگ می گذارم و یک تحلیل کامل تر از این انرژی روز شنبه برای دوستانی که ایمیل فرستادند، ارسال می کنم.

دوستانی که در اینجا کامنت نمرات خود را می گذارید، ایمیل بفرستید تا بتوانم به صورت متمرکز ایمیل هایتان را داشته باشم و به صورت گروهی متن آماده شده را برایتان ارسال کنم.

***

تعادل طلایی ١۵ الی ٢۵ است.

 

تحلیل تست برای افرادی با نمره بالای ٢۵:

فردی که این انرژی نمونه قدرتمند را در خود دارد، در آرزوی فرزنددار شدن است و به محض اینکه پدر یا مادر شد ، رضایت خاطر می یابد. وقتی این انرژی، غالب در روان فرد باشد، پدر یا مادر بودن از هر نقش و وظیفه ای در زندگی مهم تر می شود.

کهن نمونه مادر در افراد بر انگیزاننده میل به مهرورزی، مهربانی و بخشایش و ایثار است . آن ها با مهرورزی و خدمت به دیگران رضایت خاطر می جویند. بدین ترتیب انرژی مادری به واسطه مشاغل خدماتی نظیر آموزش، پرستاری، مشاوره یا بسیاری از حرفه های دیگر که مبتنی بر یاری رساندن به دیگران است و نیز از طریق روابط شخصی فردی که نقش پرورش دهنده دارد، فرصت تحقق می یابد .این انرژی محدود به نقش مادری نیست.

فراهم  آوردن غذا و  تغذیه  دیگران، طریق دیگری برای رضایت خاطر فردی با این انرژی است. او از شیر دادن به کودک لذتی جانانه می برد .تهیه غذا برای افراد خانواده و میهمانان را با خشنودی می پذیرد و اگر غذایش با لذت صرف شود، در گرمای دلپذیر حس مادری غوطه ور می گردد.

وی اگر مشغول کار دفتری باشد ،از پذیرائی کردن با چای و قهوه لذت می برد و بر خلاف فردی با انرژی رقابتجو  که این کار را نوعی تحقیر می پندارد و از انجام آن پرهیز می کند.

استقامت مادرانه ویژگی دیگر  این افراد است. این افراد در جایی که مصلحت فرزندان ایجاب می کند، تسلیم نمی شوند . وجود بسیاری از کلاس های  آموزشی مخصوص کودکان  عقب مانده  فقط  به خاطر اصرار چنین اشخاصی برای پاسخگویی به نیازهای فرزندانشان بوده است. بردباری و ایستادگی که از ویژگیهای آنان است.

در صورتی که این انرژی در شخص قوی باشد و فرد نتواند در زندگی خود به آن تحقق بخشد،  احتمال ابتلاء به افسردگی که از حس بی معنایی و پوچی سر چشمه می گیرد، بسیار است . فردی که مشتاق داشتن فرزند است اما نمی تواند باردار شود یا پدر و مادری که فرزندش زندگی را بدرود گفته و یا خانه را ترک کرده و حتی مادر و پدرخوانده ای که مدت وظیفه اش به سر رسیده و نبود فرزندان و یا دانش آموزان رنجش می دهد ، به چنگال افسردگی می افتد ، سوگوار می شود و زندگی را خالی و بی معنا می یابد.

در واقع این افراد بیش از آنکه دیمیتری برای دیگران باشند باید " مادری " درون را در ارتباط با خود به کار گیرد . مثلاً مواقعی که از او درخواستی می شود ، باید بیاموزد که توجه مادری مهربان و ملاحظه کار درون را به خود معطوف  سازد و از خود بپرسد " آیا واقعاً دلت می خواهد این کار را حالا انجام دهی؟ " و یا " وقت و نیروی کافی برای انجامش داری ؟ " زمانی هم که مورد بدرفتاری قرار گرفت ، باید به خود اطمینان بخشد که "  تو شایسته رفتاری نیکوتری " و خود را تشویق کند که از نیازهایشان " با دیگران حرف بزند ".

تحلیل تست برای افرادی با نمره پایین ١۵:

افرادی که نمره ١۵ و پایین تر گرفتند معمولاً کار خودشان را می کنند و به نیاز دیگران بی اهمیت هستند. فرصت گوش دادن به درد و دل کسی را ندارند و در مقابل خواسته های دیگران مخالفت و لجبازی دارند.

 

تحلیل تست برای افرادی با نمره بین ١۵ تا ٢۵:

کسانی که در این طبقه قرار می گیرند، توانسته اند در ایجاد تعادل به سرویس دادن به دیگران موفق عمل کنند.

در واقع نه سرویس دادنشان باعث می شود دیگران از انجام دادن کارهایشان عاجز شوند و توقعاتشان بی دلیل رشد کند و نه خود را متعهد به کارهایی برای دیگران می دانند که هیچ لزومی برای انجام آن وجود ندارد.

 

درباره انرژی مادری و تغذیه بیشتر بخوانید.