تفکرات آدمی ما هم از طبیعت باید ریزش‌ها و رویش‌هایی داشته باشد . به قول بزرگی زندگی امروز شما حاصل تفکر امروز شماست . اگر قرار است فردا کس دیگری شوید باید تفکر شما متفاوت شود. بنابراین وبلاگ ، انتشارات و سایت بنیاد در روزهای پایانی سال تلاش می‌نمایند تا شما را برای ساختن سالی متفاوت مهیا کنند .

لازم دیدم برای پست‌هایی که تقدیم شما می‌شود توضیحی را عرض کنم . پست‌هایی که من بعد داده می‌شود در دو قالب خواهد بود. اول فلسفه و معنایابی برای واقعیت‌های به ظاهر تلخ زندگی است که همه موتورهای سوخت ما برای حرکت برای پیشرفت در زندگی هستند مانند پست تقدس رنج که من بعد با عنوان کلی  تقدس زندگی خواهد آمد  و برخی از پست‌ها ناظر به کارهای عملیاتی برای هدفگذاری خواهد بود که تحت عنوان کلی چگونه هدف بگذاریم تقدیم‌تان خواهد شد .

تصور کنید جایی هست که در آن همه شرایط ایده آل برای شما مهیاست . خورد و خوراک، پوشاک، خانه خوب و ... هر چه که شما دل‌تان بخواهد. به شما هم بگویند راحت باشید هر چه بخواهید برای‌تان فراهم است شما نیازی به تلاش ندارید .

صادقانه شما چند روز می‌توانید در این محل زندگی را ادامه دهید. به زور به در و دیوار خواهید زد که یکی شما را از این وضع خارج کند و شما را بیاندازد وسط زندگی که الان دارید .

محرومیت  و محدودیت حال ما را خوب می‌کند . زندگی ما را معنا دار می‌کند . اگر آدم‌ها تقدس محرومیت و محدودیت‌های زندگی خودشان را می‌دانستند هیچ‌گاه دچار عصبانیت و بهم‌ریختگی نمی‌شدند.

ما امروز اگر اینجا پشت کامپیوتر نشسته‌ایم از نشستن پشت فرمان ماشین محرومیم . اگر امروز در تهرانیم، از بودن در اصفهان محرومیم و....

جای تعجب نیست کسانی در حق ما جفا کرده‌اند و این مفهوم به این سادگی را نگذاشتند با پوست و خون خود لمس کنیم. ادامه ...

به روز رسانی های سایت بنیاد (www.BonyadOnline.ir

چرا بچه ها به حرف های والدین شان گوش نمی دهند؟

به همراه یک نظرسنجی در صفحه اول!

وبلاگ سایه با موضوع ضرب المثل های سایه با شماست.

وبلاگ زئوس با مطلب مرد ثروتمند و زن ناراضی به دنبال نگاه، تحلیل و راهکار شماست.