کهن الگوی آرتیمس (انرژی حفاظت از طبیعت بکر و رقابتجویی)؛

معمولاً توانایی عینیت بخشیدن به اهداف ذهنی خود را دارند و با سماجت پیگیر آن ها هستند. طبیعت بکر و وحشی آن ها را هیجان زده می کند و بعید نیست که کفش کتانی بپوشند و کوله پشتی خود را بردارند و راهی یک سفر اکتشافی به دل طبیعت شوند.

کهن الگوی آتنا (انرژی عقل و مهارت، جنگ و صلح)؛

وی واجد مهارت هایی است که مستلزم طرح ریزی، تفکر، هدفگرایی و قدرت اجرایی است. وی معتقد به برتری عقل و اراده بر غریزه و احساس است.

کهن الگوی هستیا (انرژی آرامش، نیایش و گرمای خانه)؛

مشغله نگهداری و مراقبت از خانه برایشان یک وظیفه پرمعناست. این انرژی بدون مزاحمت برای دیگران به عبادت و حفظ آداب اجتماعی پرداخته و از قید وابستگی به انسان ها، نتایج کار، مایملک، مقام و قدرت رهاست.

کهن الگوی هرا (انرژی تعهد و زناشویی)؛

حتی در دنیای مدرن که زندگی های غیرزناشویی زن و مرد در آن مد شده است، شدیداً پایبند سوگند ازدواج است و مراسم عروسی مفصل می خواهد. او دوست دارد، خبر ازدواجش در همه جا اعلام شود و شکوه و زیبایی یک ملکه را در شب عروسی تجربه کند.

کهن الگوی دیمیتر (انرژی مادری و تغذیه)؛

وی یک مادر نمونه است. مظهر میل به زایش و پرورش از طریق بارداری و تغذیه جسمی. نسبت به دیگران دست و دل باز و نسبت به مسائل اطرافیان حساس است.

کهن الگوی پرسفون ( انرژی دختری و دگرگونی)؛

دو جنبه متفاوت دارد. زن خامی که در مرحله اول زندگی است، تمایلی به فاعل بودن ندارد، احساس مسئولیت نمی کند و کارهای خود را جدی نمی گیرد یا زنی که راه سازگاری با تجربیات و رشد یافتن را بلد است.

کهن الگوی آفرودیت (انرژی عشق و هنر)؛

اگر انرژی او نباشد، زندگی از رنگ و خنده های بلند خالی می شود. اگر مدت زیادی است که با صدای بلند نخندیده اید، پوشیدن لباس های رنگی برایتان سخت است و از رابطه جنسی هیچ لذتی نمی برید، باید افسون این انرژی را به زندگی خود دعوت کنید.

کهن الگوی زئوس (اقتدار و قدرت)؛

نسبت به کار کنجکاو و تصویر بزرگ‌تر را می‌بیند . سخت کوش و در کار پیش قدم است .  فرصت‌ها را می‌قاپد برندگی دارد . منطقی و با اعتما د به نفس است . از مسایل عاطفی فاصله می‌گیرد .

کهن الگوی آپولو (نظم و برنامه ریزی)؛

 دیدن واضح از فاصله دور . داشتن هم زمان چشم انداز کلی و مشاهده جزئیات ، هدف گذاری و زدن به هدف ، داشتن تعاریف واضح ، استادی و قابلیت در هر کار ، نظم و هماهنگی ، دیدن ظاهر امور و نه محتوای

کهن الگوی هرمس (سخنوری و همزمانی)؛

غیر قابل انتظار ، شانس و هم زمانی است. هرمس روانی و حرکت و شروع‌های جدید به ارمغان می‌آورد. هرمس، آرک تایپ مرد سرعت حرکت چابکی ذهن ، روانی کلام ،‌به راحتی از مرزها عبور می‌کند.

کهن الگوی آرس (مرام و معرفت)؛

 آرس تصویری است از قدرتی بدنی مردانه ،‌نیرومندی و عمل بی‌درنگ . او با بدن خود واکنش نشان می‌دهد و به عواقب آن هم فکر نمی‌کند

کهن الگوی پوزیدون (عواطف و احساسات عمیق)؛

او دارای احساسات عمیق و شدید است و مستقیماً با غرایز و احساساتش در تماس است . اگر برون گرا باشد آنها را فوراً و بی‌اختیار بروز می‌دهد اگر دورن گرا باشد آنها را درون خود می‌پروراند .

کهن الگوی هادس (منزوی و معنا گرا)؛

آرک تایپ انزوا و گوشه نشینی،به آنچه در دنیا می‌گذرد اهمیت نمی‌دهد . مانند سایه زندگی می‌کند. نامریی است بخش گمشده‌ افرادی است که به فرصت‌های درون گرا بودن و امکانات این آرک تایپ ارزشی نمی‌دهند .

 کهن الگوی هفایستوس (انرژی صنعتگری و خلاقیت)؛

در هر چه که تولید می‌کند ، عظمت و جادویی وجود دارد . او در کار گاه‌اش عالی و بی‌همتاست ، ولی مانند انسان مدرنی که خود را منحصراً با کارش تعریف می‌کند ، خارج از کارگاهش هیچی نیست.

کهن الگوی دیونوسوس (انرژِی خلسه، فلسفه و سرمستی)؛

این انرژی امکان زندگی در زمان حال را می دهد و دارای تضادهای دوگانه است. غرق شدن در معاشقه و رسیدن به خلسه و رها کردن زندگی روزمره از ویژگی های وی است.

 

آشنایی با انواع انرژی های زنانه را می توانید در پکیج آموزشی انرژی های زنانه داشته باشید. پکیج مربوط به انرژی های مردانه نیز در دست انتشار از بنیاد فرهنگ زندگی می باشد که می توانید تهیه کنید.

برای عزیزانی که به هر دلیلی فعلاً امکان شرکت در دوره ها و کارگاه های ما را ندارند، پیشنهاد می کنم؛

کتاب های زندگی برازنده من (کهن الگوهای سفر بیداری قهرمانان درون به همراه تست)

 

تنها راه پایداری زندگی زناشویی (کهن الگوهای آنیما و آنیموس)

چرا حال انسان امروزی خوب نیست؟ (کهن الگوی سایه)

 

را مطالعه فرمایند که می تواند کمک های اساسی در حیطه های خاص خودش داشته باشد.

هم چنین از عزیزانی که اولین بار است به وبلاگ من سر می زنند، دعوت می کنم تا نظرشان را درمورد برنامه گنج درون اعلام کنند.