گام سوم؛ شهامت عمل

من به تمام کسانی که برای کمک به تصمیم گیریشان برای یک سرمایه گزاری به من مراجعه می کنند و می پرسند با چقدر شروع کنیم، می گویم : با آن قدر که اگر همه آن را از دست دادید، هنوز بتوانید به جوک های دوستانتان بخندید!

 

پس اگر گام های قبلی را رفته اید، از یک جایی و یک مبلغی آغاز کنید. این گام را در مجال بعدی بیشتر باز می کنم.

 

گام چهارم : مدیریت فرآیند تا نتیجه

لیستی از تمام حوادثی که در 10 سال گذشته رخ داده که می توانسته تمام کالاهای سرمایه ای را در خطر قرار دهد، تهیه کنید و فکر کنید که آیا این کالاها نسبت به 10 سال پیش سقوط قیمت داشته اند؟ قطعاً نه در ایران، بلکه در کل دنیا این جواب منفی است. پس تا حاصل دادن سرمایه گزاری های خود صبور باشید و اسیر هیجانات نشوید و فراموش نکنید که تورم تنها برای کسانیکه کالای سرمایه ای ندارند، آزاردهنده است و برای آن ها که دارند، خشنود کننده خواهند بود. گفتنی بسیار است و جا برای گفتن کم، اما امید است که در این مطلب توانسته باشم بگویم لطفاً ثروت را یک تقدیر ندانید و بلکه حاصل داشتن دانش سرمایه گزاری بدانید که می شود آن را آموخت و به کار گرفت.

منتظر نظرات شما می مانم.

منبع : گفتگوی بنده با مجله موفقیت (شماره 205)

به علاقمندانی که مایل به کسب اطلاع بیشتر در زمینه ثروت سازی هستند، پیشنهاد می نمایم در کارگاه مهارت های ثروت آفرینی شرکت نمایند. این کارگاه در 26 بهمن ماه و 3 اسفند ماه برگزار می گردد.

تازه های سایت بنیاد (www.BonyadOnline.ir)  ؛

دانستنی های انرژی حفاظت از طبیعت بکر و رقابت جویی (آرتیمس)، دانستنی های انرژی عقل و مهارت، جنگ و صلح (آتنا)، روش ثروتمند شدن چگونه است؟،  مهارت های ثروت آفرینی به درد چه کسانی می خورد؟