کسانیکه پس انداز را کالای لوکس می دانند و آن را در انتهای لیست قرار می دهند، موفق نمی شوند، اما کسانی که آن را کالای ضروری می دانند و اول لیست هزینه های خود قرار می دهند، حتماً موفق می شوند ولی شاید پاسخ شما به این پیشنهاد این باشد که پولی برای من نمی ماند که پس انداز کنم! جواب من آنست که این دو دلیل دارد:

1. شما مدیریت هزینه های خود را نمی دانید و باید برای یادگیری آن راهی را کشف و یا مطالعه کنید و از برچسب خسیس بودن نترسید و از برخی مسابقه های فامیلی و دوستانه در خرید و خرج کردن خارج شوید.

2. شما در شغلی مشغول هستید که از لحاظ درآمدی هیچ گاه به شما اجازه رشد و فرصد رشد را نخواهد داد و حتماً باید به تغییر شغل فکر کنید، بویژه اگر جوان هستید (زیر 35 سال) حتماً به مشاغلی فکر کنید که سطح فعالیت و مطلوبیت کاری شما در میزان درآمد شما تاثیرگذار باشد و بیشتر از این که دنبال امنیت مانده باشید، به دنبال آزادی مالی بگردید.

اگر قسط های زیادی روی سر خود سوار کرده اید، شما بزرگترین دشمن ثروت را برای خود فعال نموده اید که احتمالاً تا پایان اقساط که من به آن ها بدهی منفی می گویم باید صبر کنید تا بتوانید نفسی برای پس انداز بکشید لطفاً برای مدیریت هزینه به 1 تومانی فکر کنید، آن وقت 1000 تومانی ها خودشان حفظ می شوند و ...

بخشی از مصاحبه من با مجله موفقیت شماره ٢٠۵ با عنوان اصول سرمایه گذاری و ثروت سازی که می توانید در سایت بنیاد به مطالعه ادامه مطلب بپردازید.

در صورت علاقمندی می توانید در کارگاه مهارت ثروت آفرینی که توسط بنیاد فرهنگ زندگی و با تدریس من برگزار می شود، شرکت نمایید. برای کسب اطلاع بیشتر با شماره های 1-88524100 و یا آدرس ایمیل info@BonyadOnline.ir در تماس باشید.