اگر نمی توانیم آینده را برای نوجوانان بسازیم،
بیایید نوجوانان را برای آینده بسازیم!

عزت نفس »‌احترام به خود » ورود به محیط » کشف عنصر تبادل » کشف استعداد » خارج شدن آینده از ابهام » افزایش امید به آینده » هدفگذاری » برنامه ریزی » تعهد به برنامه » روحیه پیگیری و تلاشگری » علاقه به دانش برای سرعت بخشی » علاقمند به رابطه برای بهره گیری »‌ نیازمند الگو (جهت افزایش ایمان)

مسیر بالا در یک نگاه = مسیری است که فرد دچار اعتماد به نفس می شود.

کشف استعداد » کشف توان » روحیه اعتماد به نفس

یعنی رقابت به جای حسادت، خلاقیت به جای حقارت

به مدل بالا دقت فرمایید. این مدل علمی از بطن دانش های مختلف و کتاب های جاویدان دینی استخراج شده است. بر اساس این مدل می توان گفت؛ مهم ترین گامی که والدین، مسئولین مرتبط با امر آموزش و هم چنین خود نوجوانان می توانند برای آینده بردارند، کمک به شناخت استعداد و توانایی های فردی می باشد.

زیرا چنانچه فرد موفق به کشف استعدادهای خود شود،قطعاً آینده وی از ابهام خارج خواهد شد. چرا که به این ترتیب فرد دارای زاویه دید جدیدی نسبت به آینده می گردد که این جریان خود دلیلی برای پیدایش انگیزه برای زندگی و همچنین عاملی در جهت هدفمند شدن فرد خواهد بود.

آنچه از شواهد و قرائن علمی برمی آید، آنست که فرد در چنین زمانی به صورت ناخودآگاه دچار برنامه ریزی می گردد، چرا که باید هدف را در قالب عمل طراحی نماید و از اینجا به بعد ویژگی های شخصیتی تازه ای نیز در فرد متولد می شود، از قبیل؛ تعهد، تلاشگری، نظم، پیگیری، اعتماد به نفس، آرامش و ... زیرا در زمانی که فرد به طرح برنامه ریزی برنامه دست می یابد، به علت شناختی بودن این فرآیند و مشخص بودن مسیر برنامه دارای تعهد و روحیه تلاشگری می  گردد.

حال از آن جا که فرد در طی این مسیر دارای موضوع برای رابطه با محیط می باشد، قطعاً دوستانی را به مدد و دوستی خواهد گرفت که آن ها نیز در همین جاده به سفر مشغول می باشند، چرا که برای هر رابطه ای نیازمند زبان و راه مشترک می باشید.

با مشخص شدن اهداف تعیین شده، بازخوردها نیز معنادار و قابل اندازه گیری می گردد و نشاط و امید به زندگی و علاقه به خود و احترام به ارزش های دیگران و قدردانی از زحمات افراد (والدین، معلمین، جامعه) خود از ویژگی های شخصیتی چنین انسانی خواهد بود.

بنابر مفروضات طرح شده، آنچه از اینجا لازم است، وجود دانش می باشد که شاید بتوان مدرسه و مطالعه را در این نقطه جای داد. بنابراین، چنانچه مسیر تا اینجا درست طی شده باشد، ما شاهد موجودی خلاق، سازنده، پرسشگر و انگیزش به تحصیل خواهیم بود.

بنابراین می بینید که آسیب نخوردن از نظام های آموزشی کهنه نیز وجود دارد. اینچنین فردی از معلمی تازه نفس و خوشفکر بهره خواهد گرفت و بسادگی آرزو و استعدادهای خود را به سرزنش های ناخواسته و خواسته محیط نخواهد باخت.

لازم به ذکر است؛ چنانچه این روند زیر نظر مربیان کارآزموده طی شود، قطعاً فرد عاملی در جهت کمک به حل مسائل جامعه پیرامونی خود خواهد گردید. بنابراین دوستان اگر می خواهید جوانان منحرف نشوند، بیایید برای آن ها جاده بسازیم.

دوره کشف و پرورش استعدادها ویژه نوجوانان از هفته آینده برگزار می شود.
شما می توانید با تماس با شماره های 22888861 و 2 از ویژگی های دوره
اطلاع کامل کسب نمایید.