کارل یونگ یکی از برجسته‌ترین روانشناسان مکتب روان تحلیل‌گری است که با ایجاد "روان‌شناسی تحلیلی" و تألیف آثار متعدد در این زمینه نام خود را برای همیشه در تاریخ روانشناسی ماندگار کرده است.

از منظر یونگ آن‌چه موچب یکپارچگی شخصیت انسان می‌شود، فرآیند فردیت یافتن یا تحقق خود است، اما برای دست یافتن به آن باید تلاش بسیار کرد تا به بلوغ و سلامت روان و تمامیت یک انسان کامل رسید. در واقع اساس نظریه یونگ دربارهٔ شخصیت سالم ایجاد توازن میان اضداد وجود است.

دیدگاه یونگ آمیزه‌ای شگرف از عرفان، روان‌شناسی و فلسفه است.

خودتحلیلگری  از طریق هدف گذاری و تلاش بدون نگاه به ریشه های روحی و درونی این خصایص به شما می‌آموزد برخی از خصایص و خلقیات شما قبل از تولد شما شکل گرفته و صرفا با مبارزه آگاهانه پاسخ خاصی بدست نمی‌آورید.

در این مکتب می‌آموزید زن‌ها به هفت انرژی( گروه شخصیتی) و مردها به هشت دسته طبقه‌بندی می‌شوند و با درک آنها می‌توانیم به شکل موثری از روشهای کارآمد جهت برقراری ارتباط با دیگران مجهز شویم.

خودشناسی تحلیلی از اساطیر و قصه‌های اسطوره‌ای به شکلی زیبا، ماندگار و هیجان‌انگیز بهره می‌گیرد به گونه‌ای که مخاطبان سر کلاس با علاقه و توجه به مطالب گوش می‌دهند و در نگهداری مطالب با حداقل تلاش موفق هستند و در سطح زندگی خود شکل موثر آنرا به کار می‌گیرند و به دیگران نیز توصیه می‌کنند.این دوره ها به انسان کمک می‌کند تا بداند رابطه میان تقدیرات و شخصیت انسان چگونه برقرار می‌گردد و راز تاثیر متقابل این دو  را برای او آشکار می‌کند.

از استقبال گرم و صمیمانه شما برای شرکت در دوره 27 آذر ماه سپاسگزارم.

با توجه به تکمیل ظرفیت این دوره، ان شاء الله در دوره های بعدی پذیرای علاقمندان به شرکت در روانشناسی تحلیلی با سیاق یونگ هستیم.