جناب آقای......... 

با عرض سلام وادب واحترام

تشکر بابت تمام زحماتی که برای فرزندان این سرزمین میکشید.

فرزندم سپاس سال خوبی را کنار شما سپری کرده است.واین حال خوب قطعا محصول عشق وافر شما به معلمی ودانش آموزان شماست.واین نهایت خوش شانسی پسر من بوده است که در سفر زندگی اش همسفر شما شد.

پسرم در جمعه هفته گذشته بعد از آنکه با چک کردن  تکالیف توسط مادرش متوجه شد بخشهایی از تکالیفش را انجام نداده ،غافلگیر شد وبعد از پیگیری مجدانه مادرش که الحق والانصاف در یک سال واندی زحمات فراوانی برای پیشرفت تحصیلی او کشیده است به تکالیف اش پایان داد.

وبعد از آن با او وارد گفتگو شدم و از او خواستم که پیشنهادی برای این فراموش کردن ها وعدم عمل به برنامه های اش بدهد تا ازفشار مادر کاسته شود ، بعد از دقایقی گفتگو  توافق کردیم که به طور آزمایشی یک هفته وظیفه انجام و به خاطر سپاری تکالیف صرفا به عهده خودش باشد وبنده ومادرشان هیچگونه یاد اوری ونظارتی نداشته باشیم.وچنانچه خودش مددی خواست در کنارش باشیم.

به شخصه این تصمیم او را منفی نمیدانم واحساس میکنم او گام بزرگی را در زندگی خود برداشته است،وخوشحالم که علی رغم ناراحتی ما حاضر به عذر خواهی وبازگشت حمایت ما نشده است.این را میدانم که احتمال دارد در هفته های آتی به دلیل نو پا بودن او در تصمیم اش دچار افت شود،اما قطعا تجربه این استقلال سرمایه بزرگی برای زندگی اش خواهد شد.

این نامه را صرفا به این دلیل مینویسم که شما را درجریان اتفاقات قرار دهم ولی درخواست هیچ حمایتی از شما ندارم فقط دوست دارم حالا که اوبا پذیرش مسولیت های زندگی اش  پا در مسیر مرد شدن گذاشته است از او استقبال کنید وافت احتمالی اش را به گونه ای تحلیل نکنید که از استقلال وپذیرش مسولیت پشیمان شود وبترسد.

از نظر ما او وارد بلوغی شده است که برای همه خانواده صاحب ارزش ودوست داشتنی است.

با تشکر ،برادر شما سید سهیل رضایی

برای پیوستن به کانال تلگرام ما اینجا کلیک کنید